Vysvetlenie (ne)logického názvu blogu

Vysvetlenie (ne)logického názvu blogu

Po krátkej dobe sa Vám opäť ozývam. Rozhodla som sa s Vami podeliť s príbehom o vzniku názvu pre tento blog. Ako som už písala, som plná myšlienok a nápadov a práve blog bol dlhou dobou jeden z nich. Písať som ho chcela už skôr, no vždy mi chýbalo odhodlanie to naozaj urobiť. Rozhodnutie som urobila až skoro 2000 kilometrov od domova – v Istanbule. (ale o tom neskôr!) 

Ešte predtým, doma, som uvažovala nad tým správnym názvom, ktorý ma dokonale vystihuje. Samozrejme som nechcela niečo obyčajné, prvoplánové a nudné. Vedela som, že to bude moje druhé ja, niečo, čo budem robiť strašne dlho a bude to so mnou žiť až dokým to sama neskončím. (čo naozaj neplánujem). 

Poprosila som o pomoc mojich najbližších. Hľadali sme zaujímavé slová, prezývky, dokonca sme spolu čítali slovníky rôznych zahraničných jazykov, aby sme našli to správne pomenovanie mňa. Bolo to nemožné. A keď sme niečo konečne našli aj tak som s tým nebola úplne spokojná. Vzniklo viac návrhov a tak som sa ich rozhodla všetky si spísať. Nič ma nezaujalo, k ničomu som necítila, že je to to správne pre mňa. (viem, možno som to trochu preháňala:D) 

A tak som to začala pomaly vzdávať. Skormútene som sa nahla nad papier s rôznymi kreáciami názvov a povedala si, skôr len tak pre seba, – I am out Of Idea. Bola som z toho strašne smutná, až mi ani nedošlo, čo som vymyslela. Moja sestra však okamžite zareagovala a povedala, že to je predsa ten správny názov pre mňa! Dokonca sa pri čítaní vyslovuje moje meno. 

Zrazu sa vo mne niečo stalo a ja som vedela, že práve toto som celú dobu hľadala. Správne, je to trošku paradox, pretože ako môžem byť -JA- OUT OF IDEA, keď som tak kreatívny človek. 

 No prezradím Vám ďalšiu vec. Keby ste ma poznali dlhšie (tí čo ma poznajú vám to len potvrdia:D) zistíte, že sa správam niekedy trochu svojsky. Nemyslím to tak, že nosím šialené oblečenie alebo si farbím vlasy každý týždeň – to naozaj nie. Vždy som mala v hlave, že chcem byť iná od ostatných a tak sa snažím robiť veci, čo mi v tom pomáhajú. Niekedy sa správam naozaj inak a robím veci opačne ako vy normálni. 😀 (nie vždy to je zámer:D:D) Ale práve to ma dostalo, až sem. Práve moja rozdielnosť od ostatných ma donútila začať písať tento blog a podeliť sa tak s Vami o môj pohľad na svet. Dúfam, že ma teraz neberiete, ako veľmi divného človeka, ale ako niekoho, kto Vám dodá inspiráciu a vôľu sa možno tiež odlíšiť od ostatných. Skúsiť niečo iné,nové a splniť si tak svoje sny. Nemusíte predsa nasledovať dav, spravte si svoju vlastnú cestu na dosiahnutie cieľov. 

Buďte iní. 🙂 

P.S. Fotky v článku som nenafotila ja aj napriek tomu, že som Vám chcela ukázať hlavne moju prácu. Bohužiaľ, nachádzam sa v Istanbule a nemám čas ani podmienky ich pre Vás odfotiť. Napriek tomu pridávam fotky of mojej skvelej kamarátky Mišky. (je úžasná! sledujte ju TU)

Share This Post

Leave a reply