Objav menom Yves Rocher

Objav menom Yves Rocher

Myslím, že túto značku nemusím nikomu predstavovať. Je typická svojou vôňou, krásnymi obalmi a kvalitnou kozmetikou. Určite  je všetkým známa. Mňa ale zaujal spôsob ,akým Yves Rocher zmýšľa. Je to niečo úplne odlišné a veľmi zaujímavé.

Ľudia, čo ma poznajú vedia, že milujem, keď sa niekto snaží robiť veci inak – lepšie. Jednoducho napredujú v nových  metódach a a otvárajú iné možnosti. Tento prístup si ma dokáže rýchlo získať.

Prednedávnom mi prišla roztomilá zelená krabička, kde ma čakali štyri sprchovacie gély položené v imitácii slamy. Hneď som sa zamilovala. Prvé, čo som urobila bolo (ako inak), ovoňanie všetkých fľaštičiek. Ovanula ma príjemná a nevtieravá vôňa. Celkom ma prekvapilo, že tá s názvom Vanilla Bourbon, mi voňala nádherne. Vanilku nenávidím, odkedy som mala jeden výrobok, ktorý mi ju znechutil snáď navždy. (No Yves Rocher to zmenil!) Aj tak si ma najviac získala kombinácia Mango Coriander. Myslím si, že všetky tri mali niečo do seba – sú z prírodných zložiek, a je to cítiť. Žiadna chémia.

Ako vidíte na fotke, našla som tam tri malé 100 ml fľaštičky a jednu veľkú, 400 ml. Nie, neboli to tie zmenšené verzie do lietadla, ale plnohodnotné sprchovacie gély. Rozdiel bol len v ich koncentrácii. 100 ml balenie vystačí na 40 kúpeľov, teda na rovnaký počet ako 400ml bežného sprchovacieho gélu. Zaujímavé, že?

Čo teda chcel Yves rocher týmto krokom dosiahnuť?

Ako inak, znovu sa snažili myslieť len a len ekologicky. Neustále zlepšuje svoje metódy a vymýšľa nové spôsoby, ako aspoň trochu predĺžiť životnosť našej planéty. A práve teraz urobili veľký krok dopredu. Týmto znížili počet plastov a takisto to malo veľký vplyv na dopravu výrobkov, keďže sú výrazne menšie. Sú naozaj praktické – dajú sa zobrať všade! Do lietadla, pri cestovaní, do posilky… Keďže neustále cestujem na kratšie obdobie, nemusím so sebou ťahať ťažké a nepraktické gély a nemám potom tašku, ktorá váži tonu. 😀

Rozhodla som sa urobiť malé testovanie, a aj preto napísanie článku trvalo dlhšie, ako som čakala. Yves rocher tvrdia, že len jediná kvapka koncentrovaného sprchovacieho gélu vystačí na celý kúpeľ. Porovnávala som teda 400ml balenie a 100 ml balenie. Trošku som sa obávala, ako sa bude manipulovať s flakónom. Často sa mi stáva, že gélu vytlačím priveľa, čo je škoda. (a s týmto koncentrovanejším ešte viac) Musím povedať, že sa tento scénar aj stal. (prvý krát) Aspoň som si overila, že 1 kvapka naozaj stačí, viac spôsobí naozaj veľa peny. (aspoň bola sranda) Okrem toho, je viac hustý, ako klasický gél, takže to niekomu možno bude vadiť. No ja mám takúto konzistenciu rada.

Možno obyčajné testovanie, no stále ma hreje krásny pocit z toho, že som našla ďalší spôsob, ako šetriť našu Zem. Že to nie je len “bezduchá” kozmetika v poradí, ktorú som odskúšala. Tento nápad má naozaj niečo do seba. Myslím, že keby mali podobné zmýšľanie aj iné značky, naša planéta by sa nám určite odvďačila. Od Yves Rocher sa teda ešte majú čo učiť. A TU môžete sledovať koľko stromov už ich nadácia vysadila. 🙂

Dúfam, že som Vás inšpirovala a navnadila, aby ste aj vy pomohli tejto krásnej myšlienke a šírili ju ďalej.

Dia!

 

 

 

 

 

 

Share This Post

Leave a reply