Niečo medzi letom a zimou

Niečo medzi letom a zimou

Keď sa ma niekto pýta, či mám rada jeseň, akosi sa neviem rozhodnúť. V “mojom svete” existujú dva typy jesene. Prvý je ten krásny ideál, ktorý si automaticky predstavíme. Padajúce lístie, farebné stromy, ostré slnečné lúče…(ja si napríklad predstavím ešte púšťanie šarkana, no neviem, či by to znelo normálne:D)  svet vyzerá ako rozprávka. Jednoznačne toto obdobie patrí medzi najkrajšie.

Ten druhý, opačný typ, naozaj (naozaj!!!) neznášam. Dni sú čoraz kratšie a tmavšie. Von je cítiť závan chladu a mrazu, rána sú daždivé alebo hmlisté. Teploty pomaly klesajú a vietor tomu vôbec nepomáha. (brr) Poznám však ľudí, ktorí si tieto dni doslova užívajú. (What?!) Ďalej to nebudem rozvíjať, lebo im FAKT nerozumiem. Ja by som najradšej celú jeseň a zimu prespala ako taký medveď. Samozrejme, s nejakým prídavkom horúcej čokolády a dobrej knihy.

Bola som odhodlaná túto jeseň prežiť s nadšením. 😀 veď čo také hrozné sa deje? Aspoň môžem vynosiť všetko prechodné oblečenie, ktoré mám doma. (ktoré nemôžem nosiť v lete, lebo je moc teplo a v zime, lebo je moc zima :D) Takýmto kúskom sú aj moje obľúbené vysoké čižmy!

Počasie sa ešte na chvíľu rozhodlo “priniesť leto” a ja som nemala žiadne námietky. Vytiahla som svoju novú obľúbenú sukňu so vzorom, ktorý teraz naozaj “letí”. (musím si zaobstarať ešte aspoň sako) Skombinovala som to s červenou – farbou tohtoročnej jesene. Koženka so strapcami a vysoké čižmy sú moje poznávacie znamenie, a tak nemohli chýbať.

Fotky som nechala na starosti Ivkovi, ktorý to zvládol ukážkovo, až sa mi nechcelo veriť, že to fotil ten istý chalan, ktorého som spoznala pred tromi rokmi. (nenávidí to!:D)

Tento deň som si naozaj užila. 🙂

 

Share This Post

Leave a reply