Myslime lepšie I.  – Vďačnosť

Myslime lepšie I. – Vďačnosť

Mám pocit, že posledné mesiace som to nebola ja. Odstupom času vidím, že v mojej hlave bol jeden veľký chaos. Bola som podráždená, nerozhodná a aj keď som mala pocit, že “veci” idú správnym smerom, nebolo to tak. Moje vysnené ciele sa akosi zosypali a bolo po všetkom.

Nehovorím o žiadnej tragédií, či nešťastí. Niekedy proste prežívame chvíle, ktoré pre nás nie sú najlepšie, či najľahšie. Naša nálada kolíše, raz hore – raz dolu, všetko sa stáva akési ťažšie a my máme pocit, že naše ciele sú nedosiahnuteľné. Myslím si, že si týmto prejdú všetci. Či už je to deň, týždeň alebo mesiac. U mňa to pretrvávalo akosi dlhšie ako zvyčajne. Nemala som chuť tvoriť, písať, či fotiť. Nespoznávala som sa.

Potrebovala som to!

Uvedomila som si, že premrhávam všetky krásne chvíle v mojom živote. Neustále som sa vracala k minulosti a riešila veci, ktoré sa už zmeniť jednoducho nedajú. Zrazu v mojej hlave nastal obrovský obrat a veľká facka! V hlave mi blikalo – DIANA, máš nádherných 17 rokov, najlepšiu rodinu na svete (fakt!!), priateľa, ktorý ťa vo všetkom podporuje, ale hlavne MÁŠ SAMÚ SEBA. Pochovala som v sebe moju ambicióznu a priebojnú osobnosť, ktorá sa zrazu drala na povrch. A bola som späť.

Začala som sa viac venovať knihám, ktoré mi pomohli uvedomiť si, čo všetko mám. Prvý krát som sa zamerala na literatúru, ktorá ma mala niečo naučiť. (ak nerátam školu) Čítala som a čítala, až vo mne vzniklo strašne veľa nápadov a myšlienok, o ktoré som sa chcela s niekým podeliť.

A tak vznikol blog.

Chcem, aby ste vedeli, že som neskutočne šťastná. Som šťastná za každého jedného čitateľa, komentár, reakciu, návštevu. Všetkým dlžím jedno veľké ĎAKUJEM. Už len za to, že ste tomuto blogu dali šancu a venovali mu svoj drahocenný čas. (pretože toho je naozaj málo) Častokrát mám pocit, že si vylievam srdce sama pre seba a potom vidím ten počet zobrazení. Wow, ste neskutoční!

PS: Viem, že je to strašne ťažké, no skúste aj vy v “horších časoch” myslieť viac pozitívne. Uvedomte si, čo všetko máte a za čo všetko ste vďační. Je toho naozaj strašne veľa! Sú to maličkosti, no pre niekoho celý svet. Ja som sa poučila (viac – menej :D) a snažím sa nájsť pozitívum vo všetkom. Nie vždy je to ľahké, no život je potom omnoho jednoduchší.
A jeden môj obľúbený citát:

“Vďačnosť je sesternica šťastia.”

 

Share This Post

Leave a reply