Moja starostlivosť o pleť – Jeseň!

Moja starostlivosť o pleť – Jeseň!

Všetci to veľmi dobre poznáme – ľadový vietor, prvé mrazy, neúprosný dážď, či sneh… – aj toto sú faktory, ktoré vplývajú na našu pokožku hlavne na jeseň, či v zime.

Ja mám v zime problémy hlavne s veľmi suchou pokožkou, ktorú musím pravidelne hydratovať. Často som na tvári mávala škaredé vysušené miesta (napríklad na nose) s malinkými šupinkami. Bolo ich vidno aj pod makeupom. Som klasik a tak som najprv používala obyčajný krém nivea, ktorý mi pomáhal. Tentokrát som však z neho mala pleť príliš mastnú a pri kombinácii s denným líčením som sa celá leskla. Vôbec som sa necítila dobre. Skúsila som aj prírodné olejčeky, ktoré sú už dlhšiu dobu veľký hit, no mala som rovnaký „mastný pocit“. Veľmi dlho som hľadala niečo, čo moju pokožku vyživí, no nebude úplne mastná a „lepkavá“.

Nakoniec sa ku mne dostal balík od Yves rocher, kde boli 4 prírodné produkty z rady Hydra Vegetal. Ako už je jasné z názvu, je to rada určená na hydratáciu. Sama preferujem prírodnú kozmetiku, takže som ju hneď zaradila medzi moju „čistiacu rutinu“. Začala som používať hydratačnú micerálnu vodu, rozjasňujúci peeling, gél, ktorý pôsobí 24 hodín a ďalší krém s pumpičkou.

Č I S T E N I E  P L E T I

  1. Každý večer začínam čistenie Normaderm gélom od Vichy, ktorý odstráni väčšinu make upu a celú pleť vyčistí. Je to svieži pocit, ktorý milujem! Konečne je makeup preč.
  2. Zvyšok makeupu odstránim micerálnou vodou od Yves Rocher. Nikdy by som si nemyslela, že má taký veľký vplyv na pleť. Väčšinou som mala pocit, že z čistiacej vody mam skôr červenú pokožku, no táto mi ju skôr ukľudní.
  3. Každý večer si nanášam hydratačný gél, ktorý pôsobí 24 hodín. Je síce trošku mastnejší, no po chvíli ho už ani necítim.
  4. Moja pleť má sklony k akné, a preto používam krém, ktorý je u mňa stálicou už dlhšie – Bioderma Sébium Al. Nanášam ho len na postihnuté miesta a nechám ho pôsobiť v noci. Vyrážky postupne vysuší a lieči.
  5. 2-3 krát do týždňa používam čistaci peeling na rozjasnenie, ktorý mi pomáha pleť trochu „zbrúsiť“ a zjemniť. Tie striedam, pretože ich mám viac s rôznym zameraním. (najčastejšie používam Garnier na čierne bodky)
  6. Posledný krok, ktorý nie je o nič menej dôležitý je používanie pleťových masiek! Tie striedam skoto stále, no moja obľúbená a osvedčená je Dermacol Acneclear.

Takto si čistím pleť každý večer, no nezabúdam ju hydratovať aj cez deň. Flakón s pumpičkou od Yves rocher používam ako bázu pod make up a teda ju nanesiem vždy pred líčením. Krém vôbec nie je mastný, do pár sekúnd úplne zmizne a vstrebe sa do pokožky. Tvár tak vyzerá zdravšie a makeup prirodzenejšie.

Takto nejako vyzerá moja starostlivosť o pleť, no často sa mení. Rada obmieňam produkty a skúšam niečo nové. 🙂

Dia?

Share This Post

Leave a reply