Jablkovo – škoricová ovsená kaša

Jablkovo – škoricová ovsená kaša

Možno som divná, no večer pred spaním vždy rozmýšľam nad tým, čo budem raňajkovať. Je to taký môj rituál. Čo zjesť? Bude to niečo sladké alebo slané, teplé, či studené? Väčšinou je to jasná voľba, 99% času raňajkujem sladké raňajky. Ale aké?

Spravím si teplú ovsenú kašu s ovocím, či jogurt dochutený medom,  podávaný s orieškami. Raňajkami som posadnutá, skúšam rôzne kombinácie vločiek, orieškov, ovocia, či semiačok. Niekedy mám chuť na čokoládovú kašu s kokosom, inokedy na fresh kašu s mangom a pomarančmi alebo na obyčajné smoothie hotové za pár minút. Variácii je mnoho! A všetky chutia tak výborne. Škoda, že sú raňajky len raz do dňa. 🙁

O v s e n á  k a š a  s  j a b l k o m  a  š k o r i c o u

Tentokrát Vám prinášam najklasickejší a podľa mňa aj najjednoduší recept na zdravé, teplé a výdatné raňajky. Ovsenú (či inú) kašu raňajkujem už skoro niekoľko rokov a ešte stále ma neprestala nudiť. Dá sa vymyslieť toľko variácií a chutí!

I n g r e d i e n c i e

  • 1 pohár ovsené vločky (môžete použiť aj iné – pohánkové, špaldové, ryžové… – samozrejme, každé sa pripravujú trošku inak)
  • 2 poháre vody alebo mlieka (živočíšne, rastlinné – moje obľúbené je mandľové!)
  • Lyžička kokosového cukru alebo iného sladidla (aj podľa chuti)
  • 1 veľké jablko
  • lyžička kešu masla
  • škorica
  • hrozienka, oriešky, semienka, kokos…. (voliteľné)

P o s t u p

Do hrnca dáme jeden hrnček vody (prípadne mlieka) a privedieme ho do varu. Potom stlmíme plameň a vsypeme doň pohár ovsených vločiek. Počas varu občas premiešame, až kým vločky nenasiaknu vodu a stane sa z nich kaša.  Medzitým si jablko rozrežeme napoly.  Polovicu nastrúhame a druhú  nakrájame na menšie kocky. Obe ich posypeme škoricou a necháme jablko chvíľu odstáť. (jablko a škorica – nesmrteľná kombinácia, ktorú milujem). Vločky miešame a pridáme k nim nastrúhané jablko a hrozienka.V tejto časti pridáme aj sladidlo. Všetko miešame spolu ešte pár minút. Kašu presunieme do misky a ozdobíme – ovocím, orechmi, semienkami. Keď je kaša hotová pridávam aj kešu maslo, vďaka čomu má kaša oveľa viac živín a chutí ešte lepšie.

Dúfam, že Vám kaša bude chutiť! Dobrú chuť!

Share This Post

Leave a reply