Kuba – miesto na život ?

Kuba – miesto na život ?

Srdce by mi prasklo, keby som Vám neopísala nádheru, ktorú som zažila v marci tento rok – KUBA. 4 písmená, ktoré opisujú raj na zemi. Oceán, biely piesok, neskutočná kultúra, rytmická hudba.. Keby som mala vypisovať všetky d-o-k-o-n-a-l-é slovné spojenia o Kube, tento článok by mal aspoň 3 strany. Chcela by som Vás aspoň trošku preniesť do atmosféry tejto čarovnej krajiny.

Na tomto „nemalom“ ostrove som mala príležitosť stráviť dlhých a neskutočných 10 dní. Hoci sme cestovali skoro 12 hodín lietadlom, zažili 6 hodinový posun času a skoro nejedli, už prvý dojem z tohto čarovného miesta bol jednoducho neopísateľný. Letisko bolo ešte menšie ako to Bratislavské (áno, dá sa to!), vzduch bol vlhký a teplý, hoci bola hlboká noc. Potom nás čakala cesta autobusom, kde nám ponúkali miešané drinky usmievaví kubánci a my sme konečne dorazili do rezortu. Dobre naladený recepčný na náš už čakal a my sme sa ubytovali. Ako nechápavá som pozerala na mapu s kartou od izby, ktoré mi podával. Mapu? Načo? A ako inak, hneď na druhý deň ráno, cestou na raňajky (samozrejme bez mapy) som prišla na to, prečo som mapu dostala. Samozrejme, stratili sme sa…  Neskôr som zistila, že náš rezort je taká menšia dedinka s apartmánmi, barmi, bazénmi, reštauráciami a dokonca aj kaviarňami, či vlastnými kúpeľmi.. Not bad!

Staralo sa o nás množstvo ľudí. (to je život, čo? :D) Na raňajky nás čakal bufet v priestoroch veľkých asi ako priemerná telocvičňa. Šéfkuchári pripravovali jedlá podľa prianí hostí. Omelety, palacinky, šaláty, pečivo a hlavne moje obľúbené čerstvé a nekonečne sladké donuty. (och, čo by som teraz za neho dala!) a mnoho mnoho ďalších jedál.. Samozrejme, všetkého sme si mohli nabrať neobmedzené množstvo. Ani Vám nejdem hovoriť, koľko som pribrala. (ups:D) Obed aj večeru sme mali na výber z rôznych reštaurácii, (mexická, indická, talianska…) kde ponúkali viaceré chody jedál. Bufet bol otvorený tiež. Obmieňali tam veľké množstvá rôzneho mäsa, rýb, morských plodov, zeleniny, ovocia, zmrzliny.. Spravili Vám cestoviny, aké ste si povedali – a to rovno pred vami. Takisto to bolo s pizzou alebo palacinkami. Aby nám nebolo málo, v rezorte boli aj iné snackbary, ktoré sme mohli navštevovať nonstop. Komické boli naše nočné návštevy, kedže sme boli ešte stále zvyknutí na slovenský čas a chodili sme tam papať okolo 2-3 ráno.

Toto miesto bolo nádherné. Udržiavali ho dokonalé 100% času. Všade boli samí záhradníci, animátori, inštalatéri, upratovačky.. Boli naozaj priateľskí a vždy usmiati. A to ma na Kube zaujalo asi najviac – ľudia a kultúra. Aj napriek tomu, aký život majú a čo všetko zažívajú, ich nálada a pozitívna energia je neskutočná.

Ak Vás atmosféra Kuby zaujala minimálne tak ako mňa, mám pre Vás pripravených ešte pár zážitkov a fotiek v ďalších postoch.

ä

Share This Post

Leave a reply