Ako si (ne)zachovať chladnú hlavu

Ako si (ne)zachovať chladnú hlavu

Ak by som si mala vybrať jedno slovo, ktoré by ma v poslednej dobe vystihovalo najviac, tak je to stres. (a nie len v poslednej dobe, ale stále) Myslím si, že nepoznáte väčšieho stresáka ako som ja. V hlave mám vždy tie najhoršie scénare a katastrofy. Neviem nič riešiť s chladnou hlavou. Dokonca stresujem aj vtedy, kedy mi nič reálne nehrozí. (čo je väčšinou) Všetko strašne komplikujem a riešim. Zbytočne “míňam” svoje myšlienky a energiu na to, že si v hlave vytváram nereálne problémy. Potom som nervózna, podráždená a smutná. Boli chvíle, kedy som v noci nemohla spať a neustále sa budila, bolelo ma brucho, či mi silno búšilo srdce. Neviem, či ste už zažili niečo takéto, no nikomu z Vás to neprajem. (Hlavne, ak to prežívate dlhšiu dobu.)

Popri tomto všetko sa snažím myslieť pozitívne. (nie, nesrandujem :D) Snažím svoje myšlienky obrátiť na tie dobré, vždy nájsť tú lepšiu možnosť a myslieť na ňu. Nie sa zbytočne trápiť kvôli blbostiam. V poslednej dobe na to trochu zabúdam.

Keď stresujem, nepomôžu mi ani rozumné fakty, či dohováranie.Sama viem, že to čo robím je nelogické a trápim sa kvôli nereálnym veciam, no moju hlavu to akosi nedokáže presvedčiť.

Neskutočne ma mrzí, že keď takto stresujem (čo je dosť často), správam sa hrozne hlavne k svojim blízkym. Som neznesiteľná a všetci to musia trpieť. Všetko prenášam na nich, a potom vznikajú zbytočné hádky. Sama svoje správanie v takých chvíľach akosi neviem ovplyvniť. Uvedomujem si, že sa správam veľmi zle,no moju myseľ ovláda stres.

Bolo toho na mňa proste moc. Nedokázala som napísať ani jeden poriadny článok. V hlave som mala zmätok, ktorého som sa musela zbaviť. A tak som Vám to potrebovala odôvodniť. Našťastie sa blížia “lepšie časy” (aspoň dúfam!) a ja som dnes napísala dosť na to, aby takáto pauza už neprišla! 🙂

Naposledy som Vás oboznámila s tým aká som chodiaca katastrofa. V kombinácii so stresom som TOTÁLNY CHAOS. Viete si to predstaviť?! Ja, čo všetko pokazím a zničím som ešte k tomu aj stresák, ktorého dokáže rozhodiť aj maličkosť. Ako so mnou môže niekto existovať? Sama sa čudujem. 😀  (Kamošov si takýmto spôsobom asi nenájdem, haha)

Našli ste sa v tom? Alebo ste úplný opak? Vždy som závidela ľuďom, ktorí majú “všetko na háku” a dokážu zvládať aj napäté situácie. napíšte mi o tom v komentoch!

Share This Post

Leave a reply