5 tipov ako odfotiť perfektnú fotku!

5 tipov ako odfotiť perfektnú fotku!

Ahojte! už viac krát som Vám písala, ako milujem fotenie. (stále sa to nezmenilo!)  Pravidelne prispievam na môj instagram, či na moju faceboook page. (čo ma nesmierne baví) Netvrdím, že sú moje fotky dokonalé, či bezchybné, no myslím, že som sa po rokoch aktívneho fotenia niečo naučila. Sú to jednoduché typy, ktoré mne veľmi pomohli. Všetko som sa učila sama a za takýto článok by som vtedy bola naozaj rada! 🙂

S V E T L O

Svetlo je tá najdôležitejšia vec! Nájdite správne miesto na fotenie tak, aby fotka nebola príliš tmavá, no takisto to so svetlom neprežeňte! Silné svetlo znamená silné tiene. Ak fotíte ľudí, dávajte pozor, aby tieň nedopadol na tvár človeka. Sama mám strašne veľa fotiek, kde mám osvetlenú len polovicu tváre kvôli tieňom. (nepoužiteľné) Najradšej fotím skoro ráno alebo, keď je zamračené.

S P R Á V N Y  U H O L

Nebojte sa nájsť svoj „správny“ uhol. Na začiatku to bude asi ťažké – skúste nafotiť veeeeľa fotiek a vybrať tú, ktorá sa Vám najviac páči. Možno to je tá “pravá” póza pre Vás. 🙂 Mne to pomáha hlavne vtedy, keď nemám čas na “dlhé” fotenie a chcem si byť istá, že budem vyzerať dobre! (potom to dopadne tak, že mám na každej fotke rovnakú pózu, haha) Ak Vás niekto fotí, nebojte sa mu povedať, ako by to malo vyzerať! 🙂

L O K A L I T A

Ak chcete mať peknú fotku, je dôležité vybrať správnu lokalitu. Je jedno, či máte dokonalý outfit, ak sa fotíte doma, v kuchyni alebo v špinavom zrkadle, pôsobí to hrozne. Inšpirácie sú všade! Majte oči otvorené a hľadajte tie správne miesta na vašu perfektnú fotku.

J E D N O D U CH O S Ť

Každý máme rád niečo iné. U mňa je to jednoduchosť a minimalizmus. Mám rada, keď fotka “dýcha” a nechávam jej “priestor”.  Snažím sa fotiť jednoduché outfity, či essentials tak, aby tam toho nebolo príliš, no aby to ladilo.  Milujem svetlé biele priestory a minimalistické interiéry! Nájdite si to svoje – či už je to minimalizmus alebo niečo pestrofarebné.

I N Š P I R U J T E  S A

Inšpirácia je všade! Nájdite svojich obľúbených fotografov, či influencerov, ktorých fotky sa Vám páčia! Sledujte ich a skúste vytvoriť niečo podobné. (no buďte originálni!) Internet je plný nápadov, a tak sa nebojte nájsť to pravé pre Vás. Garantujem Vám, že sa to odrazí na výsledku fotky.

Foťte a nebojte sa! Hlavné pravidlo je – cvičiť, cvičiť a cvičiť. Neprestávajte! Čím viac budete fotiť, tým to bude lepšie a lepšie.

Veľa šťastia!  ?

 

Share This Post

Leave a reply